Stiri Actualitate

FOTOGALERIE CM 2018: Franța - Australia 2-1/ Tinerii lui Deschamps și victoria cu emoții de la debut

Considerată una din favorite la câștigarea trofeului, Franța a avut parte de un debut cu emoții la Campionatul Mondial din Rusia. Elevii lui Didier Deschamps au început promițător partida cu Australia, dar entuziasmul s-a stins pe parcurs. Tabela a rămas neschimbată în primele 45 de minute, cu cea mai mare ocazie în dreptul australienilor. Repriza a doua a dus câte un penalty pentru fiecare echipă și un gol norocos al lui Pogba. Jucătorul lui Manchester United a stabilit scorul final în minutul 81, aducând victoria Franței, scor 2-1. (Citeste articolul original)

Articol din 16 Iun 2018

Sursa stire: HotNews.

STIRI SIMILARE

STIRI Monden

Didier Deschamps este noul selecţioner al Franţei.

STIRI Actualitate

Didier Deschamps: E ncoronarea supremă. Suntem pe acoperişul lumii pentru patru ani

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Danemarca - Australia 1-1 / Golul lui Eriksen, VAR-ul și ncă un penalty pentru australieni

VIDEO CM 2018: Brazilia - Elveția 1-1/ Pas greșit pentru naționala Selecao - Coutinho, gol superb

​VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Start ratat pentru Polonia (1-2 cu Senegal) - Autogolul și neatenția polonezilor